Jak zrobić kolorowe końcówki włosów?

20 marzec

Jeśli szukasz ciekawej odmiany w swoim wyglądzie przed zbliżającym się latem, nie musisz szokować trwałymi zmianami w postaci kolorowych tatuaży lub kolczyków. Ciekawym pomysłem może być wykonanie koloryzacji w salonie fryzjerskim u profesjonalnego fryzjera. Nie musisz też szaleć od razu z farbowaniem całych włosów. Fryzjer doradzi Ci odpowiedni kolor, rodzaj koloryzacji. Salon fryzjerski coraz częściej odwiedzają osoby, które farbują tylko końcówki włosów. Jest to idealne rozwiązanie jeśli chcesz czuć się oryginalna, a jednocześnie nie narażać się na nieodwracalne konsekwencje.

Dla kogo kolorowe końcówki?
Farbowane końce są w modzie już jakiś czas, tylko pod inną nazwą. Do tej pory przyjęło się, że kobiety farbowały dolną partię włosów w bardzo naturalny odcień, po prostu delikatnie je rozjaśniając. Później pojawiły się trendy na koloryzację końców w bardzo charakterystyczny kolor, stanowczo różnicując je od pozostałych. Można było obserwować panie z czerwonymi, fioletowymi czy zielonymi końcówkami. Tego typu koloryzacja sprawdzi się doskonale przy klasycznych prostych fryzurach. Rozwiązanie tego typu jest  też fajną alternatywa dla osób wahających się czy dokonać koloryzacji włosów w ogóle, ponieważ końce można po prostu w każdej chwili ściąć u fryzjera.

Proces farbowania
Proces farbowania właściwie nie różni się od normalnego farbowania całości włosów, należy tylko zadbać o to, by nie przenieść koloru na górna partię włosów. Dlatego najlepiej udać się na koloryzację do salonu fryzjerskiego.

Opracowanie: www.fryzjerwokulski.pl